Utakmica odlučena u dvije minute

U zaostaloj utakmici 7. kola 3. HNL Istok nogometaši “Valpovke” ugostili su NK Slavoniju iz Požege.

Nakon prve prvenstvene pobjede u vrlo dobrom raspoloženju dočekali smo goste iz Požege koji se još bore s povratkom u ritam nakon izolacije. Nažalost, nakon velike borbe po hladnom i kišnom vremenu, utakmica je završila rezultatom 2:0 za goste. Utakmica je riješena u samo dvije minute, najprije je Valentin Stanić prevario svog vratara u 30. minuti, a već u 31. Ivan Antunović povećava prednost Slavonije, a ispostavit će se da je i postavio konačni rezultat.

– Rezultat je realan, čestitam gostima na pobjedi. Dobro smo se držali pola sata, do tih golova bila je to ravnopravna utakmica, dobili smo ih iz prekida i naše nesmotrenosti. U nastavku smo 15ak minuta dominirali, u tom smo periodu trebali dati gol da se vratimo, ali gosti su iskusno to smirili i priveli utakmicu kraju. Nemam zamjerke mojim dečkima, dali su maksimum, ovo nam je četvrta utakmica u desetak dana i to se jednostavno mora osjetiti. Čestitke i sudačkoj trojci, dobro su obavili svoj posao, korektnim gostima puno sreće u sljedećim utakmicama, a mi se okrećemo Čepinu u sljedećem kolu nakon čega ćemo konačno imati priliku malo se osvježiti, ali idemo i u tom susretu pokušati ostvariti pozitivan rezultat – komentar je Gorana Brkića, trenera Valpovke.

– Mislim da je naša pobjeda potpuno zaslužena, odigrali smo vrlo dobro prvo poluvrijeme i stvorili prednost. U nastavku je Valpovka krenula napadački, odlično, ali iako su imali dominaciju mogu reći da smo ih ostavili bez prave šanse svih 90 minuta. Ovo nam je četvrta utakmica nakon pauze, dvije pobjede i dva remija su dobar rezultat. Ovom pobjedom smo anulirali onaj remi protiv Vukovara, čestitam dečkima kako su ovo odradili. Nemamo vremena za odmor, pred vratima je utakmica s Vihorom, nadam se da ćemo i to odraditi na pravi način – riječi su Dalibora Bognara, trenera Slavonije.