Pobjeda na otvaranju sezone

U 1. kolu 3. NL – Istok gostovali smo u Starom Slatniku kod ekipe NK Svačić i pobijedili sa 3:1. NK Svačić je, kao i NK Valpovka, prošlogodišnji prvak Međužupanijske nogometne lige te im je ovo prvi i povijesni nastup u ovom rangu.

Od početka kontroliramo utakmicu te domaćinu nismo dozvolili niti jedan ozbiljniji udarac prema našim vratima. Nakon nekoliko prilika i poluprilika, u 40. minuti utakmice, kapetan, Emanuel Mutshaus pogađa za 1:0. S tim rezultatom se i odlazi na odmor. U drugom dijelu domaćin je odlučniji i ozbiljnije prijeti našem golu da bi u 48. minuti Tomislav Žuljević vratio stvari na početak pogodivši za 1:1 nakon odbijene lopte od našeg vratara Dominika Klanjščeka. U tom periodu igre domaćin je bolji i umalo dolazi do preokreta. Nakon 20 minuta drugog poluvremena uspijevamo uspostaviti kontrolu nad utakmicom te je u 70. minuti dosuđen opravdani kazneni udarac za nas nakon igranja rukom u kaznenom prostoru. Izvođenje jedanaesterca preuzeo je Matej Bekavac te sigurno pogodio za vodstvo od 2:1. Samo 8 minuta kasnije stavljamo “točku na i” nakon sjajnog ubacivanja Josipa Jakovčevića, Mateo Mitić glavom postiže pogodak za konačnih 3:1. Imao je nakon toga domaćin prilike vratiti se u igru kada su u dva navrata pogodili vratnicu. Na kraju zaslužena pobjeda NK Valpovke koja je nanijela prvi poraz NK Svačiću na domaćem terenu unazad dvije godine.