Juniori slavili u Belišću, početnici nastavili svoj niz pobjeda

U utorak, 20.10.2020. u Belišću se odigralo odgođeno 6. kolo 2. KLM OBŽ za juniore. Po lijepom vremenu, u jednoj odličnoj utakmici, punoj energije i tempa, što se i očekivalo od vodećih momčadi, na glavnom terenu Gradskog stadiona u Belišću naši juniori slavili su u velikom derbiju sa 2:0. Prije utakmice obje ekipe imale su po 15 bodova (NK Belišće sa utakmicom manje) i držale su prvo i drugo mjesto na tablici. Tako da je ova utakmica, uz veliki sportski rivalitet, donosila i prvo mjesto na tablici. Nogometaši Belišća bolje su ušli u utakmicu te imali blagu inicijativu, pogodivši u tom periodu gredu. No u 19. minuti, u jednom brzo odigranom kontranapadu, lopta dolazi do Patrika Vidakovića, koji svojim devetim golom, zabija za 1:0. Nakon tog pogotka uspostavili smo kontrolu nad utakmicom i prvo poluvrijeme završava rezultatom 1:0 za našu momčad. U drugom poluvremenu odlično i odlučno ulazimo u utakmicu te u 50. minuti dolazimo do prednosti od 2:0 pogotkom Ivana Barića. U nastavku utakmice prijetili smo iz kontri i polukontri te je rezultat mogao biti i uvjerljiviji. Moramo napomenuti kako nam nisu dosuđena dva jedanesterca s kojima bi utakmicu sigurno mirnije priveli kraju. Sve u svemu, potpuno zaslužena pobjeda i preuzimanje prve pozicije na tablici.

Protekli vikend većina naših omladinskih kategorija odigrala je utakmice u 2. KLM OBŽ. Predpočetnici i početnici dočekali su, u 10. kolu, u Sportskom parku NK Borac Kneževi Vinogradi. U prvoj utakmici predpočetnici su poraženi 2:0, dok su početnici došli do još jedne vrijedne pobjede od 2:1 postigavši gol u zadnjoj minuti iz slobodnog udarca našeg prvog strijelca i prvog strijelca lige, Benjamina Pavoševića. Ovom pobjedom početnici su nastavili svoj niz pobjeda te ostali na visokom 3. mjestu sa 25 osvojenih bodova, iza NK Osijek koji ima 27 bodova (utakmica manje) i NK Čepin sa osvojenih 25 bodova (bolja gol razlika). Sljedeća utakmica igra se u Gradskom vrtu u Osijeku protiv NK Osijek.

U 8. kolu 2. KLM OBŽ mlađi pioniri gostovali su u Donjem Miholjcu kod momčadi NK Donji Miholjac i poraženi sa 3:0. Stariji pioniri nisu išli na to gostovanje jer NK Donji Miholjac nema kategoriju starijih pionira te je ta utakmica registrirana sa 3:0 za NK Valpovku. U sljedećem kolu mlađi i stariji pioniri dočekuju NK Belišće u još jednom lokalnom derbiju.

U 7. kolu 2. KLM OBŽ kadeti i juniori ugostili su NK FEŠK Feričanci. Kadeti su u utakmici, koja je završila 1:1, vodili do 4 minute pred kraj utakmice, kada na scenu stupa glavni sudac Bruno Babić i dosuđuje nepostojeći kazneni udarac za goste. Gosti prihvaćaju poklon glavnog suca i postavljaju konačan rezultat na 1:1. Moramo napomenuti da je ovo već druga utakmica koju igramo kod kuće da su nas suci direktno oštetili za bodove (zbog nepoznavanja PNI ili namjerno, ne znamo), u utakmici 5. kola protiv NK Jedinstvo ( suđeno zaleđe nakon povratne lopte, sutkinja Dora Franjić, rezultat 1:1) i sada u 7. kolu protiv NK FEŠK Feričanci (dosuđen nepostojeći kazneni udarac 4 minute pred kraj utakmice, rezultat 1:1). Unatoč svemu ovome dečki ostali uzdignute glave jer veseli prikazana igra i zajedništvo ekipe. Juniori svoju utakmicu nisu odigrali zbog toga što juniori NK FEŠK-a nisu doputovali u Valpovo te je utakmica registrirana 3:0 za našu momčad.

Čestitamo svim igračima i trenerima!